вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Вечерва средба Заев-Мицкоски

Вечерва средба Заев-Мицкоски

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев вечерва ќе оставри средба со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Средбата ќе се одржи во Владата на Република Македонија. Од Владата не наведуваат за кои теми ќе зборуваат Заев и Мицкоски.

Најнови вести