четврток, 9. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Викендов дожд- а еве какво ќе биде времето до среда (ФОТО)

Викендов дожд- а еве какво ќе биде времето до среда (ФОТО)

Во сабота времето ќе биде облачно со врнежи од дожд, на повеќе места пообилни (над 30 л/м2), а наместа ќе бидат поројни и проследени со грмежи.

Во недела ќе дува засилен јужен ветер, а локални врнежи се очекуваат попладне во западните делови. Температурите ќе се задржат релативно високи.

Најнови вести