временска прогноза

Пронајдени се 2693 резултати на тема „временска прогноза“
Вести

ДОАЃА ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ – подгответе се уште од попладнево, разочарувањето ќе трае цел викенд, никако не планирајте да го поминете времето во природа!

Под влијание на циклонска активност попладне ќе има врнежи од дожд, најпрвин во западните делови. Во ноќните часови врнежите ќе се прошират...
Вести

ТЕМПЕРАТУРЕН ШОК ВИКЕНДОВ ВО МАКЕДОНИЈА – особено утре и во вторник вистинско лето, еве какви температури не очекуваат! (ФОТО)

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер...
Вести

ЗАБОРАВЕТЕ НА ДОЖДОТ: Ни доаѓа нов температурен шок и време кое е далеку од најавување на есента – особено овој ден од викендот испланирајте си го!

До самиот крај на овој месец нашата територија ќе се наоѓа под влијание на јужно и на југозападно воздушно струење, како и на топла воздушна...