понеделник, 20. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Злоупотреба на буџетски средства: Заев со пари од буџетот ќе го плаќа Бошкоски за вршење партиски задачи

Злоупотреба на буџетски средства: Заев со пари од буџетот ќе го плаќа Бошкоски за вршење партиски задачи

Премиерот Зоран Заев на денешниот брифинг со новинарите соопшти за што ќе биде одговорен лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски кој влегува со работно место на „Илинденска“.

Бошоски ќе биде задолжен за менаџмент со десничарските партии во земјава.

Тој освен за странски инвестиции, ќе биде задолжен и за менаџмент со десничарските коалициони партнери.

Бошкоски деновиве беше назначен за советник на Заев, и тој бил единствен кој ги исполнувал условите на конкурсот кој беше објавен.

Најнови вести