четврток, 16. ноември 2023. Вести денес: 0
home Македонија

Женствена, елегантна и одлично прилега на секоја дама: Оваа боја ќе биде апсолутен хит во зимската сезона

Женствена, елегантна и одлично прилега на секоја дама: Оваа боја ќе биде апсолутен хит во зимската сезона

Модните експерти нѝ носат добри вести – во тренд ќе бидат тонови кои одлично прилегаат на секоја жена.

Без разлика дали сте русокоса, бринета или црнка, можете да ја носите оваа боја.

Зимата оваа година ќе биде поинтересна од сите претходни, барем кога станува збор за модата. Иако не е карактеристична за постудените денови, во претстојната сезона ќе доминира една боја – станува збор за тиркизната.

Модните експерти велат дека таа одлично ѝ прилега на секоја дама, а доколку сакате да бидете во чекор со трендовите, задолжително набавете барем едно парче во оваа впечатлива нијанса.

Во продолжение, неколку модни комбинации кои можат да ви послужат како инспирација: