понеделник, 6. ноември 2023. Вести денес: 0
home Општини

ФОТО: Од денес започна со работа градскиот базен во Кавадарци

ФОТО: Од денес започна со работа градскиот базен во Кавадарци

Од денес започна со работа Градскиот базен во Кавадарци.

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев на својот Фејсбук профил и официјално го промовираше градскиот базен за рекреација за сите возрасти.

Оваа година базенот е со подобрени услови и нов изглед, фотографиите можете да ги погледнете во продолжение.