четврток, 29. февруари 2024. Вести денес: 0
home Музика

Естрадата изгуби уште една ѕвезда: Внукот на Елвис Пресли почина на 27 години

Естрадата изгуби уште една ѕвезда: Внукот на Елвис Пресли почина на 27 години

Синот на познатата Лиса Мари Пресли, ќерката на Елвис Пресли и Присила Пресли, Бенџамин Кеоуг почина од „наводно“ самоубиство. Тој имаше само 27 години.

Младиот син на Лиса Мари Пресли, како што пренесуваат „ТМЗ“ тој починал од самоубиство откако си пукнал во главата. Тој бил пронајден во Калабасас синоќа. Блиски на поранешната сопруга на Мајкл Џексон, изразија сочувство:

– Не ни се верува… беа некои од најчестите коментари.

Изворите велат дека Лиса Мари Пресли е со скршено срце и не знае што да прави.

Бенџамин Кеоуг инаку само што ја започна својата музичка кариера кога потпиша документ со „Универзал Рекордс“.