недела, 26. ноември 2023. Вести денес: 0
home Музика

Ежење: Слушнете како звучи кога цела сала во еден глас ја пее „Бисер балкански“ (ВИДЕО)

Ежење: Слушнете како звучи кога цела сала во еден глас ја пее „Бисер балкански“ (ВИДЕО)

За концерот на Некст тајм, кој се одржа на 17 декември во салата „Јане Сандански“ несомнено уште долго ќе се зборува.

Некст тајм на својот канал на Јутјуб објавија видео од концертот на кое цела сала во еден глас ја пееше песната „Бисер балкански“.

„Ежење“, „Секоја чест за изведбата“, „Капа доле мајстори“, се само дел од коментарите под видеото.

Слушнете како звучи