петок, 17. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

На овој ден на Цеца и се промени животот: Се огласи Вељко, со фановите ја сподели најрадосната вест- се слави во вилата на Дедиње (ФОТО)

На овој ден на Цеца и се промени животот: Се огласи Вељко, со фановите ја сподели најрадосната вест- се слави во вилата на Дедиње (ФОТО)

Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ пред една година го кажале судбоносното “да“, со што Богдана добила презиме Ражнатовиќ.

Во текот на нивната прва брачна година се сличило многу нешто, а најважно е дека станале родители на убаво машко бебе, на кое му го дале името Жељко, по покојниот татко на Вељко.

Сакајќи да даде важност на овој ден, Вељко објавил неколку фотографии од сопругата и бебето на својот Инстаграм:

– Прва година – напишал Вељко со убав колаж фотографии од неговото семејство…

Најнови вести