сабота, 25. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

НАЈСМЕШНИОТ РАЗВОД НА ВЕКОТ – фудбалерот и ги сокрил брендираните чанти и мачката без крзно, а таа неговите скапоцени часовници

НАЈСМЕШНИОТ РАЗВОД НА ВЕКОТ – фудбалерот и ги сокрил брендираните чанти и мачката без крзно, а таа неговите скапоцени часовници

Еден од најпопуларните италијански фудбалери на сите времиња, „римскиот бог на фудбалот“ Франческо Тоти (48) и неговата поранешна сопруга, ТВ водителката и модел Илари Блази (41) повторно се пред суд.

Дуото се разведе во јули по повеќе од 20 години врска, од кои 17 беа во брак. Главната причина е неверството. Медиумите нивниот развод го нарекоа „најсмешниот во историјата на фудбалските бракови“ и „војна за гардероба“.

Двојката се врати пред судијата во Општиот граѓански суд во Рим и се во војна за чанти, часовници и мачка без крзно. Таа тврди дека Франческо ги зел нејзините дизајнерски чанти како средство за уцена, додека тој вели дека го сторил тоа откако таа ја сокрила неговата колекција на часовници Rolex вредна милион евра.

Крајот на бракот (кој започна со директен пренос на венчавката од античката римска црква во 2005 година) во кој имаа три деца беше голем шок за Италијанците, особено за Римјаните и навивачите на Тоти и верните фанови на Рома каде што тој ја помина својата кариера.

– Сите ги гледаа како „вечната двојка од Рим“, па беше голем шок за целиот град кога раскинаа – изјавила Франческа Петрини, една од љубопитните луѓе кои чекале пред судот да се појави парот, затоа што судењето стана фантастична забава.

Непосредно пред почетокот на дискусијата, новинарите дознаа дека Бласи наводно го средила случајот со чантите и чевлите на Гучи, Диор и Шанел, од кои некои вредат 4.000 евра или повеќе. Тие наводно биле скриени во бањскиот простор на нивната огромна вила. На суд имала една од чантите, голема црна Шанел. Таа допрва треба да ја открие судбината на часовниците на Тоти.

Што се однесува до мачката Дона Паола, и таму ќе има дебата. Била купен од Бласи за време на карантинот, и покрај противењето на Тоти. На крајот и самиот се заљубил во суштеството без влакна и не сакал да се откаже од него.

Сомнежите дека Тоти ѝ е неверен на сопругата се појавија кога поранешниот фудбалер се фотографирал со 34-годишната Ноеми Боки, иако се тврдеше дека ова не му е прво неверство и покрај тоа што го претепал нејзиниот верен сопруг. Тоти отсекогаш ја бранел својата репутација на верен човек.

– Не е точно дека јас бев првиот што го изневери нашиот брак. Реков дека нема да зборувам за тоа и не го направив. Но, прочитав толку многу лаги во последно време… И моите деца страдаат поради нив – изјавил Тоти пред три месеци за еден италијански весник.

Поранешниот омилен пар се уште се расправа околу одлуката за старателство над децата Изабел (17), Шанел (15) и шестгодишниот Кристијано. Ниту двајцата не се согласија на вонсудска спогодба. Во меѓувреме, тој ја отпушти и адвокатката Анамарија Бернардини де Пејс, експерт за развод, која се обидувала да постигне спогодба меѓу парот.

Најнови вести