вторник, 14. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

ОД ВРЕВАТА ВО СТАНОТ СОСЕДИТЕ НЕ МОЖЕ ОКО ДА СКЛОПАТ – од тоа што се случува во домот на Беквалац со месеци наназад, кренаа раце и сестрите и родителите!

ОД ВРЕВАТА ВО СТАНОТ СОСЕДИТЕ НЕ МОЖЕ ОКО ДА СКЛОПАТ – од тоа што се случува во домот на Беквалац со месеци наназад, кренаа раце и сестрите и родителите!

Пејачката Наташа Беквалац неодамна одлучила да го реновира својот стан на Дедиње, а кога им кажала на родителите и на сестрите, тие не можеле да поверуваат. Се обидоа да и објаснат дека се е ново, и дека во оваа криза не треба да оди на таков трошок.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva)

– И архитектите и занаетчиите беа вчудоневидени, но баш и не им е грижа. Молчат да работат и да заработат. Соседите полудуваат од вревата и прашината, а Наташа фрла пари – рекол изворот за српските медиуми.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva)

Сепак, пејачката решила да си го уреди домот токму онака како што замислила, па не зажалила за ниту еден вложен динар.

– Таа сруши се, отиде на бетон. Дури и ги сменила цевките, не поштедила ниту едно парче плочка или паркет. Сега се е во голи и беж нијанси, секое парче во станот штотуку е купено и скапо платено, станот сега изгледа божествено – рекол изворот и додал дека Наташа може комотно да купи нов имот со парите што ги вложила во реновирањето.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva)

Најнови вести