сабота, 16. декември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Почина познат српски музичар, имаше 46 години и свиреше за многу познат пејач

Почина познат српски музичар, имаше 46 години и свиреше за многу познат пејач

На 46-годишна возраст ненадејно почина Сретен Гавриќ, еден од најдобри хармоникаши во Србија.

-Еден од најдобрите хармоникаши во продукција на Мачва, маестро Сретен Гавриќ (46), наеднаш не напушти. Соработуваше со голем број естрадни музичари, а долги години беше хармоникаш на Митар Мириќ. Остануваат спомените за добар човек, врвен уметник. Почивај во мир маестро, пишува во објава на Фејсбук страницата.

Најнови вести