вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Се разведува поранешната Мис Македонија

Се разведува поранешната Мис Македонија

По десет години заеднички живот, поранешната Мис на Македонија Вера Мештеровиќ се разведува од нејзиниот сопруг, фудбалерот Игор Кралевски.

Веста за нивниот развод ја потврдија двајцата сопружници.

Бракоразводната постапка е започната. Вера заедно со двете деца, синот Андреј и ќерката Јована, се преселила од заедничкиот дом.

Најнови вести