сабота, 11. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

ТАТКОТО И МАЌЕАТА НА МИЛИЦА ПАВЛОВИЌ ПРВПАТ ЗАСТАНАА ПРЕД КАМЕРА – пејачката ги отвори вратите од селскиот двор и куќа каде израснала (ФОТО)

ТАТКОТО И МАЌЕАТА НА МИЛИЦА ПАВЛОВИЌ ПРВПАТ ЗАСТАНАА ПРЕД КАМЕРА – пејачката ги отвори вратите од селскиот двор и куќа каде израснала (ФОТО)

Српската пејачка Милица Павловиќ го угости водителот Огнен Амиџиќ во своето село Горно Буниброд, а во таа прилика за првпат пред камерата застана нејзиниот татко Драгослав и маќеата со која од секогаш била во одлични односи.

-Нејзината баба од малечка ја учеше да танцува и да биде пејачка како на пример Драгана Мирковиќ. Таа желба и се оствари и стана наша Милица…, вели Драгослав Павловиќ пред водителот на емисијата.

Пејачката во репортажата низ нејзиниот селски двор и куќа вели дека сакала да изгради базен, но татко и не и давал.

Камерите влегоа и во внатрешноста од домот, а како изгледа сето тоа погледнете во продолжение:

Најнови вести