недела, 19. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Вељко Ражнатовиќ проговори за проширување на семејството: Тој е типичен Србин, а со оваа изјава ги повика сите на истото

Вељко Ражнатовиќ проговори за проширување на семејството: Тој е типичен Србин, а со оваа изјава ги повика сите на истото

Боксерот и син на Цеца Ражнатовиќ, Вељко Ражнатовиќ вели дека планира проширување на семејството со Богдана Родиќ.

„Работиме на тоа. Јас би сакал да имаме 5,6 деца. Сите Срби треба работиме на наталитетот за да исчезнеме како народ“, вели Вељко.

Тој откри и каква е Ражнатовиќ како баба.

„Таа е многу внимателна, го разгалува Жељко повеќе од мене и Богдана. Ние сме малку построги. Ќе го пратиме детето кај Цеца на два дена и ќе се врати разгалено. Со мене не беше толку попуштлива“, вели боксерот.

Инаку, Вељко и Богдана впловија во брачните води во 2019 година, а во 2020 стана родители на синот Жељко.

Најнови вести