вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

ВИДЕО: За најдобриот диџеј – Несторовски и Трајковски му подарија дресови на Панчо!

ВИДЕО: За најдобриот диџеј – Несторовски и Трајковски му подарија дресови на Панчо!

Познатиот музичар и диџеј, Панчо од ДНК вчера на социјалните мрежи се пофали дека добил дури три дреса од македонските репрезентативци Илија Нестеровски и Александар Трајковски.

Станува збор за дресовите со кои настапуваа на исторксиот натпревар пред неколку дена против селекцијата на Грузија и уште еден дрес од клубот во кој настапува Несторовски, Удинизе.

Инаку како што знаете, Панчо деновиве е топ-тема откако објави фотографии каде се гледа дека ги истетовирал сите презимиња од фудбалерите кои за прпват ја пласираа нашата фудбалска репрезентација на Европското Првенство кое е закажано за следната година во јуни.

Видеото може да го погледнете на Слободенпечат.мк

Најнови вести