сабота, 2. декември 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Алиоски е во Истанбул и ќе седне на маса со претставници на Трабзонспор?

Алиоски е во Истанбул и ќе седне на маса со претставници на Трабзонспор?

По неуспешниот обид во претходниот трансфер период, екипата на Трабзонспор се надева дека ова лето ќе успее да го убеди Езџан Алиоски.

Македонскиот репрезентативец замина од Лидс Јунајтед и се пресели во Саудиска Арабија. Но, наскоро би можел одново да менува играчка средина, бидејќи турскиот клуб сериозно размислува за него на левата бековска позиција.

Според некои турски медиуми популарниот Џани е во Истанбул, каде ќе седне на маса со претставници на клубот. Заедно со својот менаџер и официјално ќе ги започне преговорите за евентуален трансфер во Трабзон.

30-годишникот се претстави во добро светло во Лугано, од каде доби можност да настапува во Премиер лигата под палката на Марсело Биелса во Лидс.