петок, 8. декември 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Ерупција на стадионот: Џеко и носи водство на Рома против Барселона

Ерупција на стадионот: Џеко и носи водство на Рома против Барселона

Рано се отвори и натпреварот на Олимпико помеѓу Рома и Барселона откако Един Џеко уште во шестата минута погоди за водство од 1-0.

Барселона со голема предност од 4-1 отпатува во Рим. Рома има невозможна мисија, но погодокот на Џеко носи каква таква надеж за италијанскиот тим.