четврток, 28. март 2024. Вести денес: 0
home Фудбал

Еве како ужива Лионел Меси на својот одмор

Еве како ужива Лионел Меси на својот одмор

Најдобриот фудбалер во светот, Лионел Меси, реши ова лето да го помине на островот Мејден кој се наоѓа на Антиги и Барбуди. Тој заедно со неговата сопруга моментално уживаат во еден од најубавите ресорти во светот, во вилата Jumby Bay Island Resort.

Не се знае сеуште до кога аргетинецот ќе биде на одмор, но според медумите тој треба да игра на пријателскиот натпревар против Арсенал.