вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

ФФМ одреди популарна цена на билетите за натпреварот против Англија

ФФМ одреди популарна цена на билетите за натпреварот против Англија

Управниот одбор на македонската Федерација донесе едногласна одлука за износот на билетите за последниот квалификациски меч кој го играме на домашен терен против Англија.

Македонија остана без шанси за пласман на Европското првенство по поразот кој го претрпе од Украина, но до крајот на квалификациите имаме уште два натпревари против големи великани.

Најпрво ќе и гостувамен а Италија на средината на месец ноември, а на 20-ти истиот месец ќе ја пречекаме Англија на националната арена „Тодор Проески“.

Новиот тревник ќе биде мотивација плус за нашите фудбалери да се прикажат во најдобро светло, но потстрек да бидат дел од натпреварот сега добиваат и фановите.

ФФМ одреди популарна цена на билетите за овој натпревар, па истите ќе се движат од 300 до 500 денари.