сабота, 9. декември 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

ФОТО: Снегот го одложи натпреварот Сент Етјен – Марсеј, погледнете како изгледа стадионот

ФОТО: Снегот го одложи натпреварот Сент Етјен – Марсеј, погледнете како изгледа стадионот

Натпреварот од 30. коло во француското првенство меѓу Сент Етјен и Марсеј, што требаше да се одигра вечерва од 21 часот, е одложен за утре поради обилни снежни врнежи, кои го попречија домаќинот навреме да го подготви теренот.

Од Сент Етјен уверуваат дека одложениот натпревар најверојатно ќе се игра утре, иако за точниот термин дополнително ќе информираат од Лига 1.