недела, 12. ноември 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Извлечени осминафиналните двојки во Купот на Македонија

Извлечени осминафиналните двојки во Купот на Македонија

Познати се двојките од осминафиналето во Купот на Македонија. Бранителот на трофејот, Македонија Ѓорче Петров ќе игра против Вардар. Финалистот од ланската сезона во натпреварувањето, Струга Трим Лум ќе гостува кај Воска.

Двојки за осминафиналето во фудбалскиот Куп на Македонија:

Вардар – Македонија Ѓ.П.
Брегалница – Јанг Тим
Работнички – Шкендија
Силекс – Башкими
Пелистер – Тиквеш
Брера – Гостивар
Шкупи – Охрид
Воска – Струга.