четврток, 2. мај 2024. Вести денес: 0
home Фудбал

На Суарез му требаа 30 обиди за да го одработи предизвикот на Меси: Дебел… (Видео)

На Суарез му требаа 30 обиди за да го одработи предизвикот на Меси: Дебел… (Видео)

Лионел Меси се приклучи на актуелниот тренд на жонглирање на тоалетна хартија во ситуација кога фудаблските ѕвезди се во домашен карантин, а при своето одлично издание одлучи да го номинира и својот добар пријател и соиграч од Барселона, Луис Суарез.

Уругваецот со мало задоцнување му одговори на капитенот на Барселона, но тоа најверојатно е така бидејќи призна дека му требале најмалку 30 обиди за да изжонглира 10-пати со тоалетната хартија.

– Дебел мислам дека ова ми е веќе 30-то видео, но верувам дека овојпат ќе успеам….