среда, 8. ноември 2023. Вести денес: 0

Трета генерација Малдини, Даниел даде гол во победа на Милан над Специја (ВИДЕО)

Даниел Малдини во својот прв настап како стартер во Серија А, постигна гол за Милан и даде значаен придонес за победа од 2-1 на гостувањето кај Специја.

По Чезаре и Паоло, нов Малдини почнува да му носи радости на Милан, Даниел го постигна својот прв гол во Серија А.

19-годишниот Даниел Малдини денеска го имаше своето деби како стартер во Серија А и успеа да ги освои насловните страници.

Течеше 48. минута кога Калулу нафрли, а Малдини погоди со глава за водство на Милан од 1-0.

Специја израмни во 80. минута со гол на Верде, но седум минути подоцна гол даде Брахим Дијаз за победа на Милан од 2-1.