четврток, 23. ноември 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

ВИДЕО: Аврамовски му се приклучи на Васовски, Сараево се пофали со опасниот македонски репрезентативец

ВИДЕО: Аврамовски му се приклучи на Васовски, Сараево се пофали со опасниот македонски репрезентативец

Даниел Аврамовски кариерата ќе ја продолжи во Сараево во БиХ каде тренер е Александар Васовски.

Македонскиот репрезентативец кој има 28 години потпиша договор на две години со Сараево.

-Среќен сум што дојдов во Сараево. Долго време бевме во контакт и среќен сум што постигнавме договор. Сакам да му помогнам на клубот да ги оствари целите и резултатите, со нетрпение ги очекувам натпреварите во овој дрес, изјави Аврамовски.