петок, 10. ноември 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Во Торонто веруваат дека Кришито ќе биде пример за младите во канадскиот клуб

Во Торонто веруваат дека Кришито ќе биде пример за младите во канадскиот клуб

Канадскиот фудбалски клуб Торонто објави з апотпишување на соработка со одбранбениот играч Доменико Кришито. Главниот тренер и спортски директор на клубот, Боб Бредли, е уверен дека 35-годишниот Италијанец ќе стане пример за младите играчи.

-Кришито е извонреден дефанзивец, многу добар додавач и интелигентен играч. Може да игра или како лев бек или како централен бек и ќе биде одличен пример за нашите млади играчи.

Кришито се пресели во Торонто од Џенова.

Во својата кариера, Доменико Кришито има настапувано и за Зенит и Јувентус.