четврток, 9. ноември 2023. Вести денес: 0
home Кошарка

Филип Петрушев трејдуван во Сакраменто

Филип Петрушев трејдуван во Сакраменто

Филип Петрушев стана нов кошаркар на Сакраменто Кингс, а сега се појавија и деталите од најновиот трејд.

Петрушев летово пристигна во Филаделфија, франшиза која го избра на драфотот во 2020 година како 50.пик.

Од почетокот на сезоната тој одигра само три минути за Филалделфија, а потоа како дел од трејдот за Џејмс Харден замина во ЛА Клиперс.Ден по пристигнувањето во Лос Анџелес, Клиперси го испратија во Сакраменто.