сабота, 25. ноември 2023. Вести денес: 0
home Ракомет

Мицевска: Добивме огромно искуство на ова ЕП

Мицевска: Добивме огромно искуство на ова ЕП

Националниот тим го освои последното место во групата без освоен бод, но за девојките сигурно е големо искуство кое и тоа како треба да користи за иднина.

„Јас прво би сакал да посакам на секој спортист да почувствува учество на еден вака голем настан на домашен терен, искуство кое навистина многу ќе ни значи. Имавме феноменална поддршка со прекрасни навивачи, но, за жал, ете и покрај силните желби не успеавме да се пласираме во главната фаза од првенството“ – вели голманаката Мицевска, притоа дополнувајќи:

„Одбраната на цело првенство ни беше на повисоко ниво од нападот, но ете недостасуваше целината на крај за да дојдеме до целта за повисок пласман“.