понеделник, 6. ноември 2023. Вести денес: 0
home Ракомет

ВИДЕО: ЕХФ ја избра најдобрата акција на Македонија вечерва

ВИДЕО: ЕХФ ја избра најдобрата акција на Македонија вечерва

Според ЕХФ, левиот бек на македонската репрезентација, Филип Талески со погодокот во последната секунда од првото полувреме, ја имаше најдобрата акција на натпреварот против Словенија.

Талески со ова ја доби акцијата на натпреварот и секако овој гол ќе биде меѓу оние коишто ќе конкурираат за најубав гол и акција во првото полувреме.

Левиот бек на Македонија имаше одлична минутажа, па денешното искуство сигурно ќе му влее самодоверба и на средбите дуели ќе биде далеку подобар.