четврток, 16. ноември 2023. Вести денес: 0
home Регион

Отворена торбата што крена паника во Љубљана (ФОТО)

Отворена торбата што крена паника во Љубљана (ФОТО)

Главната железничка станица во Љубљана и околните згради денеска се евакуирани поради сомнителна торба, меѓутоа во неа е пронајдена само облека.

Како што пренесува словенечката агенција СТА, тоа се случило околу 7 часот утрово, а поради тоа бил блокиран сообраќајот меѓу железничката и автобуската станица.

Како што се наведува, на терен дошол и специјален полициски тим за да ја детонира торбата, за која се утврдило дека е безопасна.