понеделник, 26. февруари 2024. Вести денес: 0
home Регион

ПРЕД И ПОТОА: Најпогоденото место од пожарите во Грција каде беа пронајдени прегрнатите пеплосани тела (ВИДЕО)

ПРЕД И ПОТОА: Најпогоденото место од пожарите во Грција каде беа пронајдени прегрнатите пеплосани тела (ВИДЕО)

Туристичкото место Мати во Атика, во близина на Атина, е едно од најпогодените во катастрофалните пожари во Грција, во кои според последните информации загинаа најмалку 79 лица.

Токму во ова место беа пронајдени 26 јагленосени тела, за кои медиумите објавија дека најверојатно се познавале меѓусебно, бидејќи беа најдени прегрнати во групи.

Мати денеска е целосно уништено, а многу негови граѓани останаа и без своите домови.