сабота, 13. јануари 2024. Вести денес: 0
home Регион

Се урна авион во соседна Србија- се забил два метра под земја

Се урна авион во соседна Србија- се забил два метра под земја

Мал авион управуван од 47-годишниот пилот Владимир Булат, падна во близина на аеродромот Ечка кај Зрењанин, Србија.

Булат, кој е претседател на Аероклубот во Зрењанин, изведувал акробатски лет.

Авионот изенандно паднал и предниот дел се забил два метри во земајта, пренесуваат српските медиуми.

Во овој момент не е познатно какви повреди има пилотот.