петок, 17. ноември 2023. Вести денес: 0
home Регион

Стигна сомнителна пратка: Евакуирана централната зграда на грчкото МНР

Стигна сомнителна пратка: Евакуирана централната зграда на грчкото МНР

Зградата на грчкото Министерство за надворешни работи, што се наоѓа во центарот на Атина, денеска беше евакуирана, најверојатно поради сомнителна пратка, јави дописничката на МИА од Атина.

Вработените во Министерството се наоѓаат пред објектот, а полицајци ја проверуваат зградата.

Според грчките медиуми, вработените при проверка на поштата адресирана до Министерството забележале сомнителна пратка и веднаш ја известиле полицијата, по што е евакуирана зградата.

Вработените во Министерството се наоѓаат пред објектот, додека полицијата го проверува сомнителниот пакет, дали можеби содржи експлозивен механизам.