недела, 26. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Гувернерот на Флорида, Рон ДеСантис, доживеал сообраќајна несреќа

Гувернерот на Флорида, Рон ДеСантис, доживеал сообраќајна несреќа

Гувернерот на Флорида и еден од кандидатите за републикански претседателски кандидат на изборите во САД следната година, Рон Де Сантис, утринава доживеа сообраќајна несреќа во Тенеси, на пат до едне јавен настан.

Тој и неговиот тим не се повредени, изјави портпаролот Брајан Грифин.

-Ги цениме молитвите на нацијата и добрите желби за негова континуирана заштита додека е во кампањата, рече Грифин во изјавата. (МИА)