вторник, 28. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Комбе удри во група пешаци во Торонто: Десетина повредени, возачот избегал од местото на настанот

Комбе удри во група пешаци во Торонто: Десетина повредени, возачот избегал од местото на настанот

Најмалку осум лица се повредени денеска, кога бело комби удри во група пешаци во Торонто, соопшти полицијата и додаде дека возачот избегал од местото на настанот.

Локалните власти соопштија дека се повредени меѓу осум до 10 лица, но не е познат степенот на нивните повредени. Дел од локалните медиуми наведуваат дека најмалку четири лица не покажувале знаци на живот.

Инцидентот се случи во 13 часот по локално време, а полицијата побара жителите да ја избегнуваат таа област.

Операторот со метрото го пркеина сообраќајот во тој дел од градот, а натаму не се движат ниту автобуси.

(Миа)