понеделник, 6. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Ова е последната фотографија на Мина

Ова е последната фотографија на Мина

Мина Басаран и нејзините седум другарки загинаа во авионска несреќа. Се враќале со приватен авион во Турција од Дубаи, каде ја прославиле моминската вечер на Мина.

Мина била активна на социјалните мрежи, а под фотографиите на Мина Башаран во коментари се пишуваат тажни постови.

На социјалните мрежи, девојката има поставено фотографии направени пред таа да влезе во фаталниот лет. Приватниот авион Bombardier Challenger 600 кој летал од Шарџа во ОАЕ за Истанбул, се урнал во близина на градот Шахр Корд во планинскиот регион во централниот дел на Иран откако исчезнал од радарот.

Ова е нејзината последна фотографија.