вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Овој човек е дрзок монструм: Убил 6-месечно бебе, тврди дека мислел дека смачкува пајак!

Овој човек е дрзок монструм: Убил 6-месечно бебе, тврди дека мислел дека смачкува пајак!

Двејн Линдси (36) од Австралија се товари дека убил шестмесечно бебе, а на суд изјави дрско дека помислил дека е тоа пајак.

Линдси останал сам со детето по име Чејси Диринг, кој бил син на неговата девојка Мишел. Таа тогаш била во шопинг со своите пријателки.

Било четири часот наутро, а продавницата во која отишла работела 24 часа. Линдси вели дека бебето му заспало на градите. Вели дека се разбудил и скокнал, мислејќи дека по него оди пајак.

Бебето паднало и удрило со глава во радијаторот и починало.

-Изгледа 60 пати му викал, „еј ти“. Урлал и почнал да вика дека нешто не е во ред со бебето. Пцуел, а потоа во 8.20 часот телефонирал и на мајката и рекол дека нешто не е во ред со бебето, сведочеше соседот.

-Линдси пред некој ден ме запроси и планиравме венчавка, рече Мишел на суд.

Нејзината пријателка рече дека биле во шопинг кога Линдси и се јавил на вереницата. Отишле веднаш дома и ги видела лекарите како се обидуваат да му помогнат на бебето.

Мишел од шок се онесвестила. Рекла дека Линдси се трудел околу бебето, дека помагал и имал многу трпение околу детето кое не било негов син.