сабота, 3. февруари 2024. Вести денес: 0
home Вести

Повеќе од 200 куќи изгореа во пожар во Перу, нема жртви

Повеќе од 200 куќи изгореа во пожар во Перу, нема жртви

Повеќе од 200 куќи и продавници се уништени во пожарот кој го зафати пристаништето Калао во Перу, и само неколку лица се полесно повредени.

Вкупно шест противпожарни екипи биле распоредени на подрачјето кое било зафатено со пожарот и за неколку часа го совладале, јавија локалните медиуми.