среда, 8. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Силен земјотрес со јачина од 5,7 степени го погоди Чиле

Силен земјотрес со јачина од 5,7 степени го погоди Чиле

Силен земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала денеска погоди област во близина на северниот брег на Чиле.

Епицентарот на земјотресот бил на 121 километар западно од градот Копиапо. Земјотресот се случил на длабочина од 4,9 километри.  (МИА)