четврток, 16. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Силен земјотрес во Чиле

Силен земјотрес во Чиле

Земјотрес со јачина од 6,5 степени според Рихтеровата скала е регистриран во близина на брегот на централниот дел на Чиле.

Земјотресот бил на мала длабочина од околу 10 километри.

Засега нема извештаи за жртви или материјална штета.