сабота, 11. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

СТРАШНО ЗЛОСТОРСТВО ВО ИНДИЈА: Девојче (14) било групно силувано, па живо запалено

СТРАШНО ЗЛОСТОРСТВО ВО ИНДИЈА: Девојче (14) било групно силувано, па живо запалено

Индија е потресена од случајот со групното силување на четиринаесетгодишно девојче.Имено, во Раџастан неколку мажи силувале го силувале девојчето, а по страшното злосторство ја запалиле.

Девојчето исчезнало откако излегло од дома за да ги чува козите, а нејзиното тело го идентификувал нејзиниот брат кој и го открил накитот во рерна.

Индиската полиција обвини 11 мажи за нападот во Раџастан.

Полицајците за „Тајмс оф Индија“ изјавија дека братот на девојчето видел неколку шпорети со јаглен поставени од луѓе од номадската заедница. Вниманието му го привлекло чадот од еден од шпоретите бидејќи тие не биле активни навечер.

Со стап ја претурал печката и ги прегледал јагленисаните предмети, а потоа ја видел нараквицата што ја нашол неколку дена претходно и ѝ ја дал на својата сестра.

Полицијата подоцна ги идентификувала деловите од телото и облеката и обувките на жртвата. Било потврдено дека жртвата била сè уште жива кога била запалена.