петок, 10. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

„Ме силуваше онесвестена“: Нови обвинувања за Бил Козби, тој ги нарече “смешни“

„Ме силуваше онесвестена“: Нови обвинувања за Бил Козби, тој ги нарече “смешни“

Во тужбата поднесена во петокот пред Врховниот суд на Њујорк, анонимен тужител изнесе нови наводи против Бил Козби. Имено, жената чиј идентитет не е откриен изјавила дека на сетот на „The Cosby Show“ била поканета во два наврати.

Изјавила дека била сексуално злоставувана вториот пат кога го запознала Бил, откако тој и ставил дрога во пијалокот.

-Жената изјавила дека се онесвестила по мала количина пијачка, а кога се разбудила веќе било доцна, пренесува Телеграф.

Се наведува и дека актерот сето тоа го направил на снимањето, како и дека компаниите знаеле што се случува, но дека никој не му го попречил патот.

Козби ги негираше овие наводи и во еден момент ги нарече смешни.

„Наводните обвиненија се крајно смешни и наместени, и јас одбивам да одговорам или да дадам значење на кој било од овие наводи“, рече тој.