понеделник, 25. декември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Трамп: Истрагата на Малер причина за влошените односи САД-Русија

Трамп: Истрагата на Малер причина за влошените односи САД-Русија

Влошените односи на САД со Русија се причинети од „лажната и корумпирана“ истрага што ја водат лојалисти на демократите или луѓе што работеле со Барак Обама заедно со специјалниот обвинител Роберт Малер. Тоа го нагласи денеска на Твитер американскиот претседател Доналд Трамп.

– Не се во дослух, и тоа ги излудува, напиша Трамп на Твитер.

Пораката му е одговор на тврдењата дека имало тајни договори меѓу неговиот предизборен штаб и Русија пред претседателските избори во 2016 година.