четврток, 18. јануари 2024. Вести денес: 0
home Вести

Твитер скандал на Трамп: Го навреди најдобриот кошаркар на денешницата- еве што напиша

Твитер скандал на Трамп: Го навреди најдобриот кошаркар на денешницата- еве што напиша

Американскиот претседател Доналд Трамп на „Твитер“ упати навреди кон најдобриот кошаркар на денешницата Леброн Џејмс, по неговото интервју за „Си-Ен-Ен“.

Кошаркарот минатата недела отвори училиште за проблематични и сиромашни деца во својот роден град Екрон во близина на Кливленд. Тој во интервјуто за „Си-Ен-Ен“ по повод отворањето на училиштето повторно го критикуваше претседателот Трамп, кој сега не му остана должен и веднаш му врати преку социјалните мрежи.

„Леброн Џејмс беше интервјуиран од најглупавиот човек на телевизија, Дон Лемон. Тој направи Леброн да изгледа паметно, што воопшто не е лесно да се направи. Мене ми се допаѓа Мајк“, напиша Трамп.

Тој во еден „твит“ успеа да го навреди новинарот и Леброн Џејмс и да напомене дека во дебатата за најдобар кошарка на сите времиња, тој навива за Мајкл Џордан.

Џејмс постојано е критичар на работата на претседателот Трамп и тоа го искажува на секој можен начин и во секоја прилика.