понеделник, 4. март 2024. Вести денес: 0
home Вести

Украинската армија воведе полициски час во Запорожје

Украинската армија воведе полициски час во Запорожје

Запорожје, 19 март 2022 (МИА) – Украинската армија воведе 38-часовен полициски час во Запорожје, кој почнува денеска попладне и ќе заврши рано наутро в понеделник, изјави денеска заменик градоначалникот Анатолиј Куртиев.

– Не излегувајте во тој период, нагласи Куртиев на интернет.

Запорожје е важна транзитна точка за некои од 35.000 луѓе кои избегаа од опколениот град Мариупол.