сабота, 25. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Вознемирувачко видео: Оваа девојка е под дејство на новата дрога која ги “претвора“ луѓето во демони

Вознемирувачко видео: Оваа девојка е под дејство на новата дрога која ги “претвора“ луѓето во демони

На интернет се појави снимка од Флорида на која е прикажана жена која земала од дрогата флака (нов вид на синтетичка дрога).

На видеото, издрогираната девојка делува како да е опседната од демони.

Станува збор за синтетичка дрога слична на кокаинот, но многу поштетна. Може да се консумира на повеќе начини, а доведува до делириум, покачена телесна температура, насилно однесување и параноја.

Жената која земала флака следела две девојки до нивниот стан и се обидела да им провали во дневната соба. Тие успеале сето тоа да го снимат.