демир капија

Пронајдени се 46 резултати на тема „демир капија“
Општини

„СДС и Лазар Петров ја оставија Демир Капија без прeчистителна станица, кратат на асфалт и материјали кај стигнат“

СДС и Лазар Петров ја оставија Демир Капија без прeчистителна станица, кратат на асфалт и материјали кај стигнат, ова денеска преку соопштение...
Општини

МОЛКОТ СЕ КРШИ – ПРЕДИЗБОРЕН МАСАКР НИЗ МАКЕДОНИЈА: Лице блиско до градоначалникот врши пoткyп во Демир Капија

Доцна вечерва поткуп регистриран и во Демир Капија, каде лице блиско до градоначалникот е снимено како дели поткуп. Се работи за Роберт...
Хроника

Истепал 20 годишно девојче, а потоа се пресметал со две други лица – драмата се случувала среде ноќ, еве ги деталите

Дваесетгодишна демиркапијка пријавила во полиција дека тајно утрово била физички нападната од триесетгодишник, кој потоа учествувал...