дкск

Пронајдени се 124 резултати на тема „дкск“
Вести

ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ: Синот на Талат Џафери положил правосуден испит пред да дипломира, еве што утврдила Антикорупциска комисија

Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) на денешната 75. седница одлучи дека не може да се отвори предмет за случајот со...
Вести

ДКСК ќе достави препораки до Собранието за редефинирање на финансирањето на изборните кампањи за локалните избори

Државната комисија за спречување на корупција на денешната 76. седница го усвои предлог извештајот за утврдените состојби во финансирањето...
Вести

„ДКСК и ЈО да отворат случај за аферата Броило, во која Ковачевски и Паунов преку соларен картел заработиле 26 милиони евра“

ДКСК и ЈО да се охрабрат и да отворат случај за Димитар Ковачевски и неговиот кум Паунов кои на сомнителен начин заработиле 26 милиони...
Вести

Ивановска: Спорот меѓу обвинителството и финансиската полиција ги покажува системските слабости во функционирањето на двете институции

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз...
Вести

ДКСК: Дури 50 проценти од активностите не се започнати, а се дадени во Стратегијата за спречување корупција и судир на интереси

Загрижувачки е податокот дека од одговорите што ги добивме од институциите произлезе дека повеќе од 50 проценти од предложените активности...