Лепа Брена

Пронајдени се 270 резултати на тема „Лепа Брена“
Македонија

СИНОТ НА БРЕНА СЕ „НАБИЛДА“ И СЕГА Е ВИСТИНСКИ ЅВЕР – пејачката некогаш ронела солзи поради неговите 163 килограми, а денес изгледа непрепознатливо (ФОТО)

Синот на пејачката Лепа Брена со години се бореше со вишокот на килограмите, додека пред неколку години со помош на здравата исхрана...
Познати

ЛЕПА БРЕНА ОСЛАБЕЛА 17 КИЛОГРАМИ И ВЕЌЕ НЕ ЈА ВИКАЛЕ ТРАФОСТАНИЦА – пејачката ова мени од 5 дена го применува со години наназад (ФОТО)

Помина долго време откако пејачката Лепа Брена се бореше со вишокот килограми. Но, сè уште се зборува за тоа, бидејќи многумина ги интересира...
Познати

ЛЕПА БРЕНА ДВЕ ГОДИНИ ЖИВЕЕЛА ВО СКОПЈЕ – во оваа елитна населба се преселила откако сопругот Боба отворил нов бизнис во Македонија, еве за што се работи (ВИДЕО)

Емотивно и отворено како никогаш досега, Лепа Брена во ексклузивната исповест говори за животот во Југославија, бизнисот со Боба во...
Познати

СТЈУАРДЕСА БЕЗ ВЛАКНА НА ЈАЗИКОТ ОТКРИ ШТО ПРАВАТ ВО АВИОН: Еден пејач си го земал кусурот од 2 евра, една пејачка барала да не седи во средниот ред, а Цеца е посебна!

Познато е дека познатите личности доста време поминуваат патувајќи во авион, како би стигнале на некои настап или одмор. Многу од нив...
Познати

ЗЕМА ВРТОГЛАВА СУМА НА ПАРИ ЗА ДА ПЕЕ НА ГЕЈ СВАДБА – Лепа Брена им пееше на уво додека се бакнуваа и прегрнуваа, двајцата се познати! (ФОТО)

Лепа Брена пеела на геј свадба во Палма де Мајорка, која младенците ги чинела дури 50.000 евра. Пејачката дошла на забавата на покана на...
Познати

ОБЈАВЕНА СНИМКА ОД ЛЕПА БРЕНА ВО ГАРДЕРОБАТА: Сите гледаа што држи пејачката во раката, ваков порок не очекуваа од неа (ВИДЕО)

Регионалната ѕвезда Лепа Брена беше гостинка на вториот концерт на својата снаа, младата и успешна пејачка Александра Пријовиќ. Моментот...
Познати

ДВЕТЕ ПЛАЧЕА НА СЦЕНАТА, А ЌЕ ПЛАЧЕТЕ И ВИЕ ПО ОВА ВИДЕО: Еве што и порача Лепа Брена на снаата Александра Пријовиќ по заедничкиот настап пред 20.000 луѓе

Пејачката Александра Пријовиќ вчера го одржа својот втор концерт во „Белградската Арена“, а вечерва и последниот трет пред публика...
Познати

ОВА видео на Лепа Брена било забрането од Армијата на Југославија: После многу години откриена е вистинската причина

Лепа Брена, една од најголемите ѕвезди на поранешна Југославија, своевремено сними спот кој беше забранет од Армијата, а за кој неодамна...
Познати

Беше симпатичен буцко, а денес е згоден фраер: Синот на Лепа Брена се “преполови“, еве како денес изгледа Виктор (ФОТО)

Дека Виктор Живојиновиќ нагло ослабе, поточно дека речиси се преполовил, јавноста дозна преку социјалните мрежи. Најмладиот миленик...
Познати

Боба Живојиновиќ го прослави 60-от роденден: Брена му приреди забава за паметење во луксузен ресторан, а кога ќе видите каква е тортата ќе ви се заврти во умот (ФОТО)

Поранешниот тенисер Боба Живојиновиќ го прослави влегувањето во седмата деценија, а по тој повод неговата сопруга организираше голема...
Познати

ГРМИ НА 62 ГОДИНИ ВО СЕКСИ БИКИНИ – Брена уловена како се сонча на својата јахта вредна 6 милиони евра, особено на папараците не се надеваше! (ФОТО)

Балканската ѕвезда Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба Живојиновиќ летните денови ги поминуваат на својата јахта чија вредност е дури...
Познати

ГОЛЕМИОТ ХИТ МУ ГО ПОСВЕТИЛА ТОКМУ НЕГО – ова е првото момче на Лепа Брена, кога сите очекуваа да се земат следувало шок… (ФОТО)

Пејачката Лепа Брена повеќе од три децении е во хармоничен брак со бившиот тенисер Боба Живојиновиќ. Многу малку се знае за љубовниот...
Познати

МИЛИОНСКА СУМА КОЈА ЈА НЕМА НИТУ ЦЕЦА – Лепа Брена се качи на маса со чаша вино среде јахтата која ја купи во кеш за посебен повод! (ФОТО)

Пејачката Лепа Брена летува со семејството на луксузната јахта што ја купи со сопругот Боба Живојиновиќ. Тие цело лето го поминуваат...