петре шилегов

Пронајдени се 850 резултати на тема „петре шилегов“
Хроника

Приведени три лица осомничени за палење на автомобилот на Шилегов: Против нив е поднесена и кривична пријава

На 27.04.2022, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода А.Ј., С.Б., и С.Ј., сите од Скопје. По преземени мерки и активности е утврдено...
Скопје

Град Скопје: Шилегов оставил корисниците на куќарките на Кеј 4 години да ги користат противправно, без никаков договор

За целосно информирање на јавноста во однос на медиумските натписи за затекнатата состојба со корисниците на куќарки на Кејот 13 ноември...
Вести

Андоновски: Шилегов како торнадо опустоши низ Град Скопје, предвидувал 6.000 денари за комунални проекти, а 70.000 евра за веб сајт кој што никогаш не профункционира

Го имаме пред нас извештајот за извршување на Буџетот, и овој извештај ја дава сликата за пустош кој СДСМ го остава во институциите....
Вести

„Приватни ручеци со државни пари заштитен знак за СДСМ, народот плаќал специјално мени за Шилегов и вечера за Јанчева вредна 92 илјади денари“

Забавите и гоштевањата на Шилегов и Јанчева граѓаните ги чинат над илјадници евра. Наместо пари за проекти за скопјани, Шилегов се расфрлал...
Вести

Митева: Шилегов и Јанчева да и одговорат на јавноста дали начинот на работење бил преку прослави на сметка на скопјани

СДСМ нема граница во нивните лаги, а нема граница ни во злоупотребата на јавните функции. Денес уште еднаш ќе ја објавиме вистината која...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Додека граѓаните мака мачат да врзат крај со крај, Шилегов и Јанчева на предновогодишна забава испиле и изеле 92 илјади денари, пари на граѓаните

Секој ден, нов скандал од страна на функционерите на СДСМ кои изминатите години го опљчкаа македонскиот народ. Нервозата на СДСМ и нивните...
Македонија

Митева: Скапи јадења, специјални нарачки и алкохолни пијалоци барикирано 12 години плаќале Јанчева и Шилегов преку сметката на Град Скопје

Љубица Јанчева и Петре Шилегов со пари на скопјани се гоштевале со скапи јадења и пиеле алкохолни пијалоци стари 12 години, обелодени...
Скопје

ВИДЕО: Шилегов 4 години не направи ништо за загадувањето, а сега се жали – граѓаните му порачаа да се засрами бидејќи до вчера тој бил градоначалник

Кратка е очигледно меморија на поранешниот градоначалник на Град Скопје Петре Шилегов. Откако четири години ништо во главниот град...